Ново коло во Детската Лига, распоред на натпревари

Кадетите и младинците на КУЛ не ја минаа 1/8-финалната рунда во Купот
03/31/2022
Во рамките на 17.коло наш противник е Македонија Ѓ.П
04/01/2022

Ново коло во Детската Лига, распоред на натпревари

Нови 17 натпревари за нашите „петлиња“ во рамките на Детската Лига. Претстојниов викенд на терените на ФФМ повторно ќе се надигруваме со нашите противници.

Распоред на натпревари за сабота (02.04)

Генерација  2010

Кул 3 – Мондано   08:30

Кул 1 – Македонија   10:10

Скупи – Кул 2   14:20

Генерација  2011

Кул 2 – Македонија 2   09:50

Работнички – Кул 1    12:20

Генерација  2012

Албион – Кул 1   14:50

Карев – Кул 2     16:30

Распоред на натпревари за недела (03.04)

Генерација 2009

Драчево – Кул 1   08:30

Форца 2 – Кул 2    10:30

Генерација  2013

Кул 4 : Башкими 2   13:10

Њу Старс – Кул 1    14:50

Кул 2 – Карев 1      15:40

Кул 3 – Партизан    16:30

Генерација  2014

Кул 4 – Биџо 1    09:00

Карпошово – Кул 3   09:50

Карев – Кул 1           10:40

Кул 2 – Мондано      11:30