(Фотогалерија) Враќање на победничките патеки за помладите пионери

(Фотогалерија) ФК КУЛ гостуваше кај Вардар со генерациите 2007 и 2008 во регионалната лига
04/03/2022
Ново успешно коло, КУЛ подобар во меѓусебните дуели со Македонија Ѓ.П
04/04/2022

(Фотогалерија) Враќање на победничките патеки за помладите пионери

На натпревар од 17.коло, помладите пионери успеаа на домашен терен да ја победат екипата на Македонија Ѓ.П. Тарик Ризвановиќ беше играчот кој го постигна единтвениот гол на натпреварот, вреден три бода за нашиот состав. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете галерија на фотографии од овој натпревар кој се одигра на Цементарница.