Ново успешно коло, КУЛ подобар во меѓусебните дуели со Македонија Ѓ.П

(Фотогалерија) Враќање на победничките патеки за помладите пионери
04/04/2022
(Фотогалерија) Кадетките на Кул подобри од ЖФК Порече 2015
04/05/2022

Ново успешно коло, КУЛ подобар во меѓусебните дуели со Македонија Ѓ.П

Нашиот клуб имаше ново успешно коло, откако успеа да освои повеќе бодови на натпреварите со противникот. Во рамките на 17.коло се соочивме со екипата на Македонија Ѓ.П, од која бевме подобри освојувајќи 9 од максималните 12 бодови. Единствено поразени беа кадетите, додека со останатите генерации стигнавме до цел плен.

Како изгледаат останатите комплетни резултати од одиграното 17.коло:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Победа  0:3

ФК Ренова – ФК Академија Пандев  0:3

ФК Брегалница – ФК Шкупи  1:1

ФК Кул – ФК Македонија Ѓ.П  1:0

ФК Шкендија – ФК Њу Старс  2:1

ФК Работнички – ФК Вардар  0:1

Пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Победа  1:1

ФК Ренова – ФК Академија Пандев  0:2

ФК Брегалница – ФК Шкупи  5:1

ФК Кул – ФК Македонија Ѓ.П  2:0

ФК Шкендија – ФК Њу Старс  2:1

ФК Работнички – ФК Вардар  4:1

Кадетска Супер лига

ФК Победа – ФК Скопје  3:0 ( службено)

ФК Академија Пандев – ФК Ренова  2:1

ФК Шкупи – ФК Брегалница  2:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Кул  3:1

ФК Њу Старс – ФК Шкендија  0:3

ФК Вардар – ФК Работнички  0:4

Младинска Супер лига

ФК Победа – ФК Скопје  8:0

ФК Академија Пандев – ФК Ренова  6:1

ФК Шкупи – ФК Брегалница  3:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Кул  1:3

ФК Њу Старс – ФК Шкендија  1:2

ФК Вардар – ФК Работнички  3:1