КУЛ домаќин на Аеродром, во 3.коло на Регионалната Скопска Лига

„Петлињата“ на КУЛ со нови натпревари во Детската Лига на ФФМ
04/08/2022
Сениорките на ЖФК КУЛ со висока победа се враќаат од Кавадарци
04/09/2022

КУЛ домаќин на Аеродром, во 3.коло на Регионалната Скопска Лига

Ново коло во Регионалната Скопска Лига не очекува претстојниов викенд. Во рамките на 3.коло во ова натпреварување наш противник ќе биде екипата на Аеродром 2018.

Натпреварите со овој противник ќе се одиграат во недела (10.04) на Цементарница. Термините на одигрување се 10:00 и 12:00 часот.

После два одиграни натпревари генерациите 2007 и 2008 на Кул имаат учинок од една победа и еден пораз.