Комплетни резултати од одиграното 18.коло, нашиот клуб имаше половичен успех

Осма првенствена победа за младинците, падна Шкупи на Цементарница
04/10/2022
(Фотогалерија) Младите надежи од генерација 2013 одиграа четири натпревари во Детската Лига на ФФМ
04/12/2022

Комплетни резултати од одиграното 18.коло, нашиот клуб имаше половичен успех

Зад нас е и 18.коло во младинските категории. Во ова коло за противник ја имавме екипата на Шкупи. На четири одиграни натпревари со оваа екипа освоивме 6 од максималните 12 бодови, односно имавме половичен успех. До победи стигнаа помладите пионери ( на гостински терен) и младинците ( на домашен терен), додека поразени бевме со пионерите и кадетите.

Погледнете ги сите резултати од одиграното 18.младинско коло:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Вардар – ФК Скопје  10:0

ФК Њу Старс – ФК Работнички  0:4

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  0:2

ФК Шкупи – ФК Кул  0:2

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  1:3

ФК Пелистер – ФК Ренова  3:0

Пионерска Супер лига

ФК Вардар – ФК Скопје  9:1

ФК Њу Старс – ФК Работнички  3:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  2:0

ФК Шкупи – ФК Кул  1:0

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  2:1

ФК Пелистер – ФК Ренова  2:0

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Вардар   0:2

ФК Работнички – ФК Њу Старс   2:1

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П   6:1

ФК Кул – ФК Шкупи   2:4

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев   2:2

ФК Ренова – ФК Пелистер   2:3

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Вардар   0:7

ФК Работнички – ФК Њу Старс   0:1

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П   4:0

ФК Кул – ФК Шкупи   2:1

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев   4:0

ФК Ренова – ФК Пелистер   1:1