(Фотогалерија) Младите надежи од генерација 2013 одиграа четири натпревари во Детската Лига на ФФМ

Комплетни резултати од одиграното 18.коло, нашиот клуб имаше половичен успех
04/11/2022
Пласманот на нашите екипи после комплетирање на 18.коло (ТАБЕЛИ)
04/12/2022

(Фотогалерија) Младите надежи од генерација 2013 одиграа четири натпревари во Детската Лига на ФФМ

Изминатиов викенд, нашите млади надежи од генерација 2013 одиграа вкупно четири натпревари во рамките на ново коло од Детската Лига. На терените на ФФМ се надигрувавме со екипите на Академија 8, Биџо, ССК и Башкими. Видовме интересни натпревари на кои нашите дечиња даваат максимум на теренот.

Погледнете галерија на фотографии од сите четири натпревари на генерација 2013 против споменатите противници.