КУЛ на мегдан со Академија Пандев, на програмата е 19.коло

(Распоред) Продолжуваат натпреварите во Детската Лига
04/15/2022
Без победник на натпреварот во Регионалната Скопска Лига, Кул и Шкендија одиграа без голови, кај генерација 2008
04/16/2022

КУЛ на мегдан со Академија Пандев, на програмата е 19.коло

Во рамките на 19.коло во младинската Супер лига, нашиот клуб за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев.

Во сабота (16.04) патуваме за Струмица каде ќе ги одиграме натпреварите со кадетите и младинците. Истите ќе се одиграат на општинското фудбалско игралиште во Струмица со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

Пионерските екипи на Кул во недела (17.04) на Цементарница ќе ја пречекаат екипата на А.Пандев. Натпреварите се закажани да стартуваат од 10:00 и 12:00 часот.