Преглед на резултати од одиграното 19.коло во младинските лиги

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2007) – ФК Шкендија
04/18/2022
Табели во младинските лиги после комплетирање на 19.коло
04/19/2022

Преглед на резултати од одиграното 19.коло во младинските лиги

Се одигра и 19.младинско коло во кое за противник ја имавме екипата на Академија Пандев. Помладите пионери беа единствените кои успеаа на крајот да излезат како победник, блиску до такво нешто беа и пионерите кои имаа предност од два гола, но сепак освоија само бод. На гостувањето во Струмица бевме поразени со кадетите и младинците.

Комплетни резултати од одиграното 19.коло:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Победа  1:2

ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:4

ФК Кул – ФК Академија Пандев  2:1

ФК Шкендија – ФК Шкупи  0:0

ФК Работнички – ФК Македонија Ѓ.П  2:1

ФК Вардар – ФК Њу Старс  2:1

Пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Победа  0:3

ФК Брегалница – ФК Пелистер  3:0

ФК Кул – ФК Академија Пандев  2:2

ФК Шкендија – ФК Шкупи  1:2

ФК Работнички – ФК Македонија Ѓ.П  3:0

ФК Вардар – ФК Њу Старс  4:0

Кадетска Супер лига

ФК Победа – ФК Ренова  2:2

ФК Пелистер – ФК Брегалница  1:3

ФК Академија Пандев – ФК Кул  2:0

ФК Шкупи – ФК Шкендија  2:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Работнички  2:1

ФК Њу Старс – ФК Вардар  1:4

Младинска Супер лига

ФК Победа – ФК Ренова  7:0

ФК Пелистер – ФК Брегалница  0:1

ФК Академија Пандев – ФК Кул  4:1

ФК Шкупи – ФК Шкендија  2:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Работнички  3:1

ФК Њу Старс – ФК Вардар  0:5