(Фотогалерија) ФК КУЛ (2007) – ФК Шкендија

Пионерите на КУЛ одиграа реми со А.Пандев
04/17/2022
Преглед на резултати од одиграното 19.коло во младинските лиги
04/18/2022

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2007) – ФК Шкендија

Повозрасните петлиња на Кул беа поразени на натпревар од 4.коло во Регионалната Скопска Лига. На Цементарница бевме домаќини на екипата на Шкендија, која не победи со резултат 1:3. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар кај генерацијата 2007.