Против Пелистер продолжуваат натпреварите од 20.младинско коло

Девојките на КУЛ „пресилни“ за Плачковица, продолжува борбата за Првата Лига
04/20/2022
Пионерските екипи освоија по еден бод на гостувањето кај Пелистер
04/26/2022

Против Пелистер продолжуваат натпреварите од 20.младинско коло

После велигденските празници продолжуваат натпреварите од 20.коло во младинските лиги.

Во вторник (26.04) пионерските екипи патуваат за Битола, каде ќе гостуваат на екипата на Пелистер. Натпреварите ќе се одиграат на стадионот „Под Тумбе Кафе“ со почеток од 12:00 и 14:00 часот.

Во среда (27.04), на Цементарница со кадетите и младинците сме домаќини на Пелистер, во истите саатници.

Се работи за квалитетен противник, па сигурно дека не очекуваат квалитетни и неизвесни натпревари.