Помладите и повозрасни „петлиња“ на Кул на „мегдан“ со Работнички

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ
04/28/2022
Победа од Прилеп е следен противник
04/29/2022

Помладите и повозрасни „петлиња“ на Кул на „мегдан“ со Работнички

Претстојниов викенд на програмата се натпреварите од 5.коло во Регионалната Скопска Лига. Генерациите 2007 и 2008 ќе гостуваат кај екипата на Работнички.

Натпреварите се закажани да се одиграат во сабота (30.04) со почеток од 10:00 и 12:00 часот на теренот во градски парк.

На четири одиграни натпреври генерацијата 2007 на Кул освои 6 бода, додека генерацијата 2008 собра 7 бодови.