Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ

Здравески донесе три бода за младинците, кадетите одиграа со нерешен резултат, на натпреварите со Пелистер
04/27/2022
Помладите и повозрасни „петлиња“ на Кул на „мегдан“ со Работнички
04/28/2022

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ

После пауза од една недела поради велигденските празници, од претстојниов викенд се враќаат натпреварите во Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе биде активен со сите генерации, а ќе одиграме вкупно 17 натпревари.

Распоред на натпревари за сабота (30.04)

Генерација 2011

Партизан – Кул 2   09:00

Аеродром 1 – Кул 1  09:50

Генерација  2012

Кул 1 – Форца 1   12:20

Милано 2 – Кул 2  14:00

Генерација 2013

Милано – Кул 1  13:10

Аеродром 2 – Кул 2  14:50

Кул 3 – Пандев Јуниор  15:40

Студеничани – Кул 4    16:30

Генерација 2014

Маџари – Кул 4  09:00

Партизан 1 – Кул 1  09:50

Куманово – Кул 2    10:40

Биџо 2 – Кул 3         10:40

Распоред на натпревари за недела (01.05)

Генерација 2009

Кул 2 – Гроздановски 2  11:00

Форца 1 – Кул 1                 12:00

Генерација 2010

Бутел – Кул 2   09:50

Њу Старс – Кул 1   10:40

Кул 3 – Форца 3      14:00