Преглед на одиграното 21.коло, комплетни резултати во сите четири лиги

Кадетите и младинците без бодови од гостувањето во Прилеп кај Победа
05/01/2022
Се ближи крајот на сезоната во најсилната Супер Лига, како изгледаат табелите во сите четири генерации
05/03/2022

Преглед на одиграното 21.коло, комплетни резултати во сите четири лиги

Полека се ближи крајот на натпреварувачката сезона во најквалитетната младинска Супер Лига, а изминатиов викенд се комплетираше и 21.коло. Нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Победа од Прилеп, натпревари на кои освоивме 4 од максималните 12 бодови.

Во продолжение погледнете ги сите резултати во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  0:2

ФК Кул – ФК Победа  1:0

ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  2:1

ФК Вардар – ФК Шкупи  2:1

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П  2:1

Пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  3:1

ФК Кул – ФК Победа  1:1

ФК Шкендија – ФК Пелистер  8:0

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  0:0

ФК Вардар – ФК Шкупи  5:0

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

Кадетска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  5:0

ФК Победа – ФК Кул  3:0

ФК Пелистер – ФК Шкендија  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  2:1

ФК Шкупи – ФК Вардар  5:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  5:0

Младинска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  4:1

ФК Победа – ФК Кул  5:0

ФК Пелистер – ФК Шкендија  0:1

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  5:2

ФК Шкупи – ФК Вардар  1:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  3:2