Последно коло во Детската Лига, од следниов викенд започнуваат елиминациските натпревари

Натпревари од 23.коло, наш противник е екипата на Ренова
05/12/2022
Пом.пионери со пресврт ја совладаа Ренова, Камчев „таличен“ за тетовчани
05/15/2022

Последно коло во Детската Лига, од следниов викенд започнуваат елиминациските натпревари

За претстојниов викенд на програмата е последното коло од регуларниот дел на сезоната во Детската Лига на ФФМ. Од следниот викенд веќе ќе стартуваат и елиминациските натпревари, додека на почетокот на месец јуни ќе ги дознаеме и победниците во сите возрасни категории.

Распоред на натпревари за сабота (14.05)

Генерација 2011

Кул 2 – Тефејуз  09:00

Албарса – Кул 1  12:20

Генерација 2012

Кул 2 – Аеродром 1   12:20

Кул 1 – Албарса 1      13:10

Генерација 2013

Кул 4 – Маџари   10:40

Сарај – Кул 3       10:40

Форца 1 – Кул 1  11:30

Еуроспорт – Кул 2  12:20

Генерација 2014

Бутел – Кул 2   14:50

Кул 3 – Пандев Јуниор  14:00

Кул 1 – Албарса              16:30

Кул 4 – Железарец         16:30

Распоред на натпревари за недела (15.05)

Генерација 2009

Шкупи – Кул 1  09:00

Кул 2 – Аеродром  10:00

Генерација 2010

Кул 1 – Форца 1   09:50

Кул 2 – Парк  15:40