Успешно коло против Ренова, преглед на резултати од 23.коло

Три бода за младинците, кадетите минимално поразени од Ренова
05/15/2022
Како изгледаат табелите во пресрет на последните три кола во младинските лиги
05/17/2022

Успешно коло против Ренова, преглед на резултати од 23.коло

Во рамките на 23.првенствено младинско коло, нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Ренова. Освоивме вкупно 9 од максималните 12 бодови, на натпреварите со екипата од Тетово. Единствено кадетите не успеаа да освојат бодови, додека сите останати наши екипи стигнаа до триумф.

 

Помлада пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Брегалница  0:7

ФК Кул – ФК Ренова  3:1

ФК Работнички – ФК Победа  5:0

ФК Вардар – ФК Пелистер  7:0

ФК Њу Старс – ФК Академија Пандев  2:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкупи  2:2

Пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Брегалница  2:3

ФК Кул – ФК Ренова  5:1

ФК Работнички – ФК Победа  5:2

ФК Вардар – ФК Пелистер  7:1

ФК Њу Старс – ФК Академија Пандев  0:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкупи  3:4

Кадетска Супер лига

ФК Брегалница – ФК Скопје  3:0

ФК Ренова – ФК Кул  1:0

ФК Победа – ФК Работнички  2:3

ФК Пелистер – ФК Вардар  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Њу Старс  2:0

ФК Шкупи – ФК Македонија Ѓ.П  0:0

Младинска Супер Лига

ФК Брегалница – ФК Скопје  5:3

ФК Ренова – ФК Кул  1:2

ФК Победа – ФК Работнички  6:0

ФК Пелистер – ФК Вардар  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Њу Старс  4:6

ФК Шкупи – ФК Македонија Ѓ.П  4:0