Се комплетираше последното 26.коло во најквалитетната младинска Супер лига

ШАМПИОНИ!!! ЖФК КУЛ ВЛЕЗЕ ВО 1.ЛИГА КАКО ЛИДЕР, СОВЛАДАНА И ПОБЕДА ВАЛАНДОВО
05/28/2022
(ТАБЕЛИ) Пионерите се наша најдобра пласирана екипа, солидна сезона и за нашите останати генерации
05/31/2022

Се комплетираше последното 26.коло во најквалитетната младинска Супер лига

Финишираше сезоната во најсилната младинска Супер Лига, изминатиов викенд се одигра и последното 26.коло во кое нашиот клуб одигра натпревари против екипата на Шкендија. На четири натпревари со овој противник остваривме една победа, еден нерешен резултат и два порази.

Во продолжение погледнете ги резултатите од последното коло во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  6:2

ФК Пелистер – ФК Шкупи  1:1

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  0:0

ФК Ренова – ФК Вардар  1:3

ФК Брегалница – ФК Работнички  0:3

ФК Кул – ФК Шкендија  3:0

Пионерска Супер лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  3:0  ( службено)

ФК Пелистер – ФК Шкупи  2:1

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  1:1

ФК Ренова – Вардар  0:1

ФК Брегалница – ФК Работнички  1:4

ФК Кул – ФК Шкендија  0:4

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  2:2

ФК Шкупи – ФК Пелистер  3:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа   4:3

ФК Вардар – ФК Ренова   1:1

ФК Работнички – ФК Брегалница   2:4

ФК Шкендија – ФК Кул  8:0

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  1:3

ФК Шкупи – ФК Пелистер   2:4

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа   1:5

ФК Вардар – ФК Ренова  1:1

ФК Работнички – ФК Брегалница   1:1

ФК Шкендија – ФК Кул  2:2