Екипата на Милано е наш противник во 10.коло на Регионалната Скопска Лига

Екипите на Ла Масиа и Постолов се противници на генерациите 2009 и 2011 во 1/4 финалето на завршниот турнир во Детската Лига
06/02/2022
Минимален пораз за ФК КУЛ генерација 2008 во Скопската Регионална лига
06/04/2022

Екипата на Милано е наш противник во 10.коло на Регионалната Скопска Лига

Во сабота (04.06), во рамките на 10.коло од Регионалната Скопска Лига, генерациите 2007 и 2008 се домаќини на екипата на Милано 2010 од Куманово.

Натпреварите во сабота се закажани во термините од 09:00 и 11:00 часот на Цементарница.

Во регионалната скопска лига за помлади петлиња, екипата на Милано се наоѓа на лидерското место со 16 освоени бодови, додека нашиот тим се наоѓа на 5.место со 13 бодови.

Милано е лидер и во регионалната скопска лига за повозрасни петлиња, со освоени 19 бодови на 8 одиграни натпревари, додека Кул на 6 натпревари има освоено 9 бодови.