КУЛ со генерацијата 2010 на турнир во Несебар

Генерацијата 2009 на КУЛ се вицешампиони на Македонија, пеналите среќни за Грозданоски
06/05/2022
Помладите пионери одиграа солидна сезона, Петар Трпевски постигна најмногу голови за оваа генерација
06/22/2022

КУЛ со генерацијата 2010 на турнир во Несебар

Во периодот од 15-19.јуни, генерацијата 2010 ќе учествува на меѓународен турнир во Несебар (Бугарија).

На турнирот учество ќе земат вкупно 20 екипи, поделени во пет групи. КУЛ е дел од групата А, во која се уште и екипите на ФК Черно Море Варна, ФК Џетица и ФК Септември Софија.

Турнирот го стартуваме во среда, со натпревар против екипата на ФК Септември Софија. Погледнете ги останатите групи, како и распоредот на натпревари за првиот ден.