Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Драган Стефановски: Сигурен сум дека можеме да го повториме успехот од минатата сезона, дури и да одиме чекор понапред
09/15/2022
Кирил Изов: Истатов Кул нема да игра епизодна улога во ПЖФЛ, на секој натпревар ќе влегуваме со цел да освоиме три бода
09/15/2022

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Не очекува ново коло во Детската Лига на ФФМ, за викендов кој следи. На терените на ФФМ, активни ќе бидат генерациите 2010, 2011, 2013, 2014 и 2015

Распоред на натпревари за сабота (17.09)

Генерација 2013

Кул 2 – Аеродром 2   11:00

Шкупи – Кул 1             16:50

Генерација 2014

Кул – Њу Старс 1    08:30

Ринија – Кул 2         16:00

Генерација 2015

Кул 1 – Карпошово 1                13:30

Кул 2 – Грозданоски Карпош   16:00

 

Распоред на натпревари за недела (18.09)

Генерација 2010

Форца 1 – Кул     09:30

Генерација 2011

Шкупи – Кул 1   09:20

Кул 2 – Албион   10:10

Поради настап на турнир во Војводина, во ова коло на Детската Лига активна нема да биде генерацијата 2012.