Се одигра првото коло во младинската Супер лига, резултати во сите четири категории

Бронзен медал за генерација 2012 на меѓународниот младински турнир во Војводина
09/17/2022
Ново коло во Детската Лига на ФФМ, распоред на натпревари
09/22/2022

Се одигра првото коло во младинската Супер лига, резултати во сите четири категории

Се одигра првото коло во младинската Супер Лига, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Вардар. Одигравме четири квалитетни и тешки натпревари, кои на крајот ги доби противникот. Во првото коло, не се одигра само натпреварот меѓу Шкупи и Победа, во рамките на кадетската и младинската Супер лига.

Комплетни резултати од одиграното 1.коло во сите четири младински лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Охрид – ФК Шкендија  0:2

ФК Милано – ФК Работнички  0:1

ФК Кул – ФК Вардар  0:2

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  1:3

ФК Победа – ФК Шкупи  2:1

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  2:0

Пионерска Супер лига:

ФК Охрид – ФК Шкендија  0:2

ФК Милано – ФК Работнички  1:1

ФК Кул – ФК Вардар  1:2

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  3:2

ФК Победа – ФК Шкупи  1:1

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  1:1

 Кадетска Супер лига:

ФК Шкендија – ФК Охрид  3:1

ФК Работнички – ФК Милано  4:5

ФК Вардар – ФК Кул  4:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  4:2

ФК Шкупи – ФК Победа  (одложен)

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  2:0

Младинска Супер лига:

ФК Шкендија – ФК Охрид  3:0

ФК Работнички – ФК Милано  10:0

ФК Вардар – ФК Кул  1:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  4:1

ФК Шкупи – ФК Победа  (одложен)

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  3:1