КУЛ против Македонија Ѓ.П во рамките на 2.коло

Ново коло во Детската Лига на ФФМ, распоред на натпревари
09/22/2022
Кадетите одиграа реми против Македонија ЃП
09/24/2022

КУЛ против Македонија Ѓ.П во рамките на 2.коло

Во рамките на 2.коло во младинската Супер Лига, нашиот клуб за противник ја има екипата на Македонија Ѓ.П.

Во сабота (24.09), кадетите и младинците на Цементарница се домаќини на екипата на Македонија Ѓ.П. Кадетите ќе стартуваат од 13:00 часот, додека натпреварот на младинците ќе започне од 15:00 часот.

Во недела (25.09), пионерските екипи ќе гостуваат на теренот во Ѓорче, во термините од 10:00 и 12:00 часот.