Кул освои пет бодови на натпреварите со Шкупи, преглед на резултатите од одиграното 3.коло

Девет голови во мрежата на Аеродром, генерацијата 2008 имаше победнички старт на новата сезона
10/02/2022
Табели во младинските лиги после три одиграни кола
10/04/2022

Кул освои пет бодови на натпреварите со Шкупи, преглед на резултатите од одиграното 3.коло

Нашиот клуб ја оствари првата победа сезонава, откако помладите пионери славеа на домашен терен против екипата на Шкупи, додека по еден бод освоија пионерите и кадетите, единствено како поразени во соочувањето со Шкупи беа младинците. Може да се каже дека имавме успешно коло, се надеваме на позитивни резултати во продолжение од сезоната.

Погледнете ги резултатите од натпреварите во 3.коло:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Работнички  0:0

Шкендија – Вардар  2:0

Милано – Македонија Ѓ.П  1:3

Кул – Шкупи  2:0

Брегалница – Академија Пандев  2:2

Победа – Пелистер  3:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Работнички  1:2

Шкендија – Вардар  2:2

Милано – Македонија Ѓ.П  2:2

Кул – Шкупи  1:1

Брегалница – Академија Пандев  1:0

Победа – Пелистер  0:0

Кадетска Супер лига

Работнички – Охрид  8:1

Вардар – Шкендија  3:0

Македонија Ѓ.П – Милано  3:1

Шкупи – Кул  0:0

Академија Пандев – Брегалница  2:1

Пелистер – Победа  ( одложен)

Младинска Супер лига

Работнички – Охрид  4:0

Вардар – Шкендија  0:3

Македонија Ѓ.П – Милано  5:0

Шкупи – Кул  4:1

Академија Пандев – Брегалница  3:2

Пелистер – Победа  ( одложен)