ФК КУЛ генерација 2008 без бодови од гостувањето на „Локомотива“

Без победник на кадетското дерби меѓу Кул и Академија Пандев
10/08/2022
Прва голема победа за младинската екипа, Академија Пандев поразена на Цементарница
10/08/2022

ФК КУЛ генерација 2008 без бодови од гостувањето на „Локомотива“

Денес во регионалната лига, ФК КУЛ генерација 2008 гостуваше кај тимот на Вардар, на оваа средба домаќинот дојде до три бода.


КУЛ: Цветевски Ангел, Лазаров Дарган, Гоџо Мартин, Алексов Михаил, Николовски Андреј, Велковски Теодор, Демир Аган, Талевски Трајче, Арнаудов Ведран, Димковски Филип и Костадинов Трајче.


Натпреварот кој се одигра на стадионот „Локомотива“ му припадна на ривалот со резултат 3-0. Домаќинот на одмор замина со гол предност, ние одигравме солиден прв дел. Во вториот екипата на Вардар со уште два гола дојде до бодовите со 3-0.

Во игра од клупата на оваа средба влезе Муртиќ Тарик.