На 11.октомври се закажани натпревари од Детската Лига на ФФМ

Комплетни резултати од 4.коло во Супер Лигата
10/10/2022
(Фотогалерија) Младинците подобри од А.Пандев
10/10/2022

На 11.октомври се закажани натпревари од Детската Лига на ФФМ

За утрешниот празничен ден се закажани натпревари од 6.коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2012, 2013, 2014 и 2015. Во сите возрасни категории нашиот клуб ќе одигра натпревари.

Распоред на натпревари за вторник (11.10.2022)

Генерација 2012

Кул 2 – Аеродром 16:00

Генерација 2013

Драчево – Кул 2  10:10

Кул 1 – Мондано 1  11:00

Генерација 2014

Кул 1 – Бутел 1  08:30

Кул 2– Беса Сарај  11:00

Генерација 2015

Кул 1 – Мондано 1  15:10

Бутел 2 – Кул 2        16:00