(Фотогалерија) Помладите „петлиња“ подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс

Пионерите совладани од ФК Пелистер
10/16/2022
Екипата на Победа е наш противник во рамките на 6.коло во Супер Лигата
10/20/2022

(Фотогалерија) Помладите „петлиња“ подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс

Генерацијата 2009 стигна до третата последователна победа сезонава во рамките на Регионалната Скопска Лига. На Цементарница, избраниците на Марко Арсовски беа подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс со резултат 6:0. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалерија од натпреварот.