Успешно коло во Супер Лигата за нашиот клуб, освоени повеќе бодови во соочувањето со Победа

Пионерите без бодови од дуелот со Победа
10/23/2022
(Фотогалерија) Младинците подобри од ФК Победа
10/25/2022

Успешно коло во Супер Лигата за нашиот клуб, освоени повеќе бодови во соочувањето со Победа

Изминатиов викенд на програмата беше 6.коло во Супер Лигата. Нашиот клуб може да се каже дека имаше успешно коло со оглед дека освои повеќе бодови во соочувањето со екипата на Победа од Прилеп. До победи со овој противник дојдоа помладите пионери и младинците, штета за кадетите што испуштија победа и одиграа со нерешен резултат, додека единствениот пораз го доживеаа пионерите.

Резултати од 6.коло во сите четири категории:

Помлада Пионерска Супер лига

Брегалница – Охрид  5:1

Победа – Кул  1:3

Пелистер – Милано  5:2

Академија Пандев – Шкендија  0:1

Шкупи – Работнички (одложен)

Македонија Ѓ.П – Вардар  0:2

Пионерска Супер лига

Брегалница – Охрид  9:0

Победа – Кул  3:0

Пелистер – Милано  5:0

Академија Пандев – Шкендија  2:3

Шкупи – Работнички (одложен)

Македонија Ѓ.П – Вардар  3:1

Кадетска Супер лига

Охрид – Брегалница  2:6

Кул – Победа   1:1

Милано – Пелистер  4:3

Шкендија – Академија Пандев  0:2

Работнички – Шкупи  0:2

Вардар – Македонија Ѓ.П  0:2

Младинска Супер лига

Охрид – Брегалница  2:2

Кул – Победа   1:0

Милано – Пелистер  1:3

Шкендија – Академија Пандев  1:2

Работнички – Шкупи  1:2

Вардар – Македонија Ѓ.П  1:0