(Фотогалерија) Младинците подобри од ФК Победа

Успешно коло во Супер Лигата за нашиот клуб, освоени повеќе бодови во соочувањето со Победа
10/24/2022
КУЛ против Работнички, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија
10/27/2022

(Фотогалерија) Младинците подобри од ФК Победа

Викендов,  младинците на ФК КУЛ  на стадионот  „Цементарница“  ја пречекаа екипата на ФК Победа од Прилеп. На оваа средба одигравме одлично и дојдовме до победа со резултат 1-0 (1-0), над тимот кој е актуелен шампион во младинската лига и играше во ЛШ поради тој факт.