КУЛ против Работнички, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија

(Фотогалерија) Младинците подобри од ФК Победа
10/25/2022
Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ
10/28/2022

КУЛ против Работнички, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија

Нашиот клуб го дозна противникот за 1/8 финалето од младинскиот Куп на Македонија, тоа ќе биде екипата на Работнички.

Пионерските екипи ќе бидат домаќини на овој противник, додека кадетите и младинците ќе одиграат гостински натпревари со Работнички.

Ќе се одигра само еден натпревар во сите четири генерации, а победниците ќе продолжат во следната елиминациска рунда. Се уште нема официјален датум за одигрување на 1/8 финалните натпревари.