(ФОТО) Прошетка во Белград и присуство на натпреварот меѓу ФК Партизан и Словачко

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, екипата на Брегалница е следен противник
11/03/2022
Во 10.коло од Детската лига , КУЛ го очекуваат 10 натпревари
11/04/2022

(ФОТО) Прошетка во Белград и присуство на натпреварот меѓу ФК Партизан и Словачко

Нашиот клуб повторно имаше можност да биде гостин на фудбалскиот клуб Партизан од Белград, овој пат со дечиња родени од 2008-2014 година. Имавме можност да прошетаме низ главниот град на Србија, а вечерта присуствувавме на натпреварот од Лигата на Конференции, меѓу екипите на Партизан и Словачко од Чешка, кој заврши со нерешен резултат 1:1.

Погледнете низ фотографии како помина вчерашниот ден во Белград.