Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во Купот против екипата на Работнички

Преглед на табелите во Супер Лигата
11/08/2022
(ТАБЕЛИ) Генерацијата 2009 блиску до врвот, генерацијата 2008 позиционирана на 6.место
11/08/2022

Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во Купот против екипата на Работнички

Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во младинскиот Куп. Нашите екипи за противник го имаат тимот на Работнички.

Сите натпревари од оваа елиминациска рунда ќе се одиграат во текот на утрешниот ден. Пионерските екипи се домаќини на Цементарница, во термините од 13:00 и 15:00 часот, додека кадетите и младинците ќе гостуваат на теренот на Алумина, натпревари кои ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.

Екипите кои ќе излезат како победници на натпреварите, ќе се пласираат во следната фаза од националниот Куп.