(ТАБЕЛИ) Генерацијата 2009 блиску до врвот, генерацијата 2008 позиционирана на 6.место

Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во Купот против екипата на Работнички
11/08/2022
Кадетите со пресврт и убедлива победа го минаа Работнички во Купот на РМ
11/09/2022

(ТАБЕЛИ) Генерацијата 2009 блиску до врвот, генерацијата 2008 позиционирана на 6.место

Во пресрет на новото коло во Регионалната Скопска Лига, во кое нашиот клуб ќе биде слободен, со оглед на откажувањето на екипата на Фортуна од лигата, ви ги претставуваме табелите во двете категори.

Генерацијата 2009 се наоѓа на втората позиција со само еден бод заостанување, но и натпревар помалку од екипата на Куманово 2012, додека генерацијата 2008 е позиционирана на 6.место.

Регионална Скопска Лига за помлади петлиња

Регионална Скопска Лига за повозрасни петлиња