КУЛ-Охрид Лихнидос, во 8.коло на Супер Лигата

Преглед на резултатите од 1/8 финалето на Купот, КУЛ со две генерации се пласираше во следната фаза
11/11/2022
Нови три бода за помладите пионери, КУЛ го победи Охрид Лихнидос
11/12/2022

КУЛ-Охрид Лихнидос, во 8.коло на Супер Лигата

После одигрување на Куп натпреварите, продолжува Супер Лигата со редовното 8.коло. Нашиот клуб за противник го има тимот на Охрид Лихнидос.

Во сабота (12.11), на Цементарница со почеток од 12:00 и 14:00 часот ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи со Охрид Лихнидос.

Со кадетите и младинците во понеделнник (14.11) ќе патуваме за Охрид, каде ќе ги одиграме натпреварите со овие генерации. Истите ќе стартуваат во термините од 11:00 и 13:00 часот на С.РЦ. Билјани Извори.