Преглед на резултатите од 1/8 финалето на Купот, КУЛ со две генерации се пласираше во следната фаза

Последно есенско коло во Детската Лига, нашиот клуб ќе одигра натпревари со генерациите 2014 и 2015
11/10/2022
КУЛ-Охрид Лихнидос, во 8.коло на Супер Лигата
11/11/2022

Преглед на резултатите од 1/8 финалето на Купот, КУЛ со две генерации се пласираше во следната фаза

Нашиот клуб со две генерации успеа да се пласира во 1/4 финалето на младинскиот Куп. Помладите пионери и кадетите беа поуспешни во дуелите против Работнички, додека од истиов противник бевме поразени со пионерите и младинците.

Во продолжение погледнете ги резултатите од 1/8 финалето во сите четири генерации, како и екипите кои продолжуваат во следната рунда.

Помлади пионери:

Брегалница – Академија Пандев  2:1

Њу Старс – Шкендија  0:5

Осогово – Шкупи   0:6

Охрид – Пелистер   1:1 ( пенали 9:10)

Милано – Македонија Ѓ.П  2:1

Ренова – Тетекс  5:2

КУЛ – Работнички  2:0

Вардар – Победа  4:1

Пионери:

Брегалница – Академија Пандев  0:0 ( пенали 9:8)

Њу Старс – Шкендија  4:2

Осогово – Шкупи  0:4

Охрид – Пелистер  1:5

Милано – Македонија Ѓ.П  1:4

Ренова – Тетекс   2:0

КУЛ – Работнички  1:3

Вардар – Победа  2:1

Кадети:

Академија Пандев – Брегалница  1:4

Шкендија – Њу Старс  2:1

Шкупи – Осогово   6:0

Пелистер – Охрид  5:2

Македонија Ѓ.П – Милано  2:3

Тетекс – Ренова  0:0  ( 5:6 пенали)

Работнички – КУЛ  1:4

Победа – Вардар  0:3

Младинци:

Академија Пандев – Брегалница  4:0

Шкендија – Њу Старс  ( не се одигра)

Шкупи – Осогово  0:0  ( пенали 3:4)

Пелистер – Охрид  5:1

Македонија Ѓ.П – Милано  2:2  ( пенали 4:2)

Тетекс – Ренова  0:2

РаботничкиКУЛ  3:1

Победа – Вардар  2:1