Младинките без бодови од дуелот со Каменица Саса

Втора последователна победа за пионерите, три бода на натпреварот со Охрид
11/12/2022
Кадетите со убедлива победа, младинците без бодови од Охрид
11/14/2022

Младинките без бодови од дуелот со Каменица Саса

Младинките на  ЖФК Истатов КУЛ, денес во рамки на 4.коло  беа домаќини на тимот на ЖФК  Каменица Саса, на оваа средба до бодови дојдоа гостинките со резултат 1-4 (0-3).

Истатов Кул: Љубица Ристова, Михаела Радевска, Радмила Анџелковиќ, Ања Филипова, Викторија Петкова, Мила Зафировска, Елена Стаматовска, Ива Матиќ, Анастасија Пачовска (К), Марта Станкова и Бистра Велјановска.

Првиот дел во целост припадна на гостинот на разултатски план, тие во првиот период  со три погодока во нашата мрежа дојдоа до предност со резултат од 0-3. Со овој резултат се замина на одмор на натпреварот од четвртата рунда во  Групата-исток.

Во вториот дел двата тима погодија по еднаш во мрежата на противникот, ривалот стрелаше во 48.минута, ние вративме во 66.минута со погодок во мрежата на тимот од Македонска Каменица. За нашите младинки погоди Станкова Марта.