Преглед на резултатите од 8.коло во Супер Лигата, КУЛ подобар во соочувањето со Охрид Лихнидос

(Фотогалерија) Четврта сезонска победа за помладите пионери
11/15/2022
(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се нашата најдобра пласирана екипа
11/16/2022

Преглед на резултатите од 8.коло во Супер Лигата, КУЛ подобар во соочувањето со Охрид Лихнидос

Успешно 8.коло во Супер лигата за нашиот клуб кој освои 9 од вкупно 12 бодови, во соочувањето со екипата на Охрид Лихнидос. Освен младинците кои беа поразени со гол во последната минута, останатите наши екипи успеаа да излезат како победници на натпреварите со овој противник.

Погледнете ги во продолжение резултатите од 8.коло во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

Кул – Охрид  3:0

Брегалница – Милано  5:1

Победа – Шкендија  0:3

Пелистер – Работнички  2:1

Академија Пандев – Вардар  0:2

Шкупи – Македонија Ѓ.П  0:0

Пионерска Супер лига

Кул – Охрид  4:0

Брегалница – Милано  3:1

Победа – Шкендија  0:4

Пелистер – Работнички   2:1

Академија Пандев – Вардар   4:2

Шкупи – Македонија Ѓ.П   0:2

Кадетска Супер лига

Охрид – Кул  0:5

Милано – Брегалница  2:1

Шкендија – Победа  3:0

Работнички – Пелистер  4:2

Вардар – Академија Пандев   1:0

Македонија Ѓ.П – Шкупи  2:2

Младинска Супер лига

Охрид – Кул  1:0

Милано – Брегалница  1:3

Шкендија – Победа  1:2

Работнички – Пелистер  5:1

Вардар – Академија Пандев   0:1

Македонија Ѓ.П – Шкупи  1:0