„Петлињата“ на Кул гостуваат кај Њу Старс, на натпревари од 9.коло во Регионалната Скопска Лига

Официјално: ФК КУЛ   потпиша договор со странски инвеститор од  Унгарија
11/24/2022
Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, наш противник е екипата на Милано
11/24/2022

„Петлињата“ на Кул гостуваат кај Њу Старс, на натпревари од 9.коло во Регионалната Скопска Лига

Во недела (27.11) со генерациите 2008 и 2009 гостуваме на екипата на Њу Старс, на натпреварите од 9.коло во Регионалната Скопска Лига.

Натпреварите во недела се закажани во термините од 10:00 и 11:30 часот, на игралиштето на АМС во Ѓорче Петров.

Во минатото коло, нашите екипи освоија максимален број на освоени бодови во дуелите со Форца, додека Њу Старс исто така имаше добро коло во кое успеа да излезе како победник на гостинските натпревари со Вардар.