Успешно коло за КУЛ во Супер Лигата, подобри во меѓусебните дуели со Милано

Нов триумф за помладите петлиња, генерацијата 2008 поразена од Њу Старс
11/27/2022
Вонредно 10.коло во Супер Лигата, Шкендија е следен противник
11/29/2022

Успешно коло за КУЛ во Супер Лигата, подобри во меѓусебните дуели со Милано

Успешно коло за нашиот клуб во рамките на 9.коло во Супер Лигата. Успеавме да освоиме 9 од максималните 12 бодови на натпреварите со екипата на Милано од Куманово. Освен помладите пионери кои беа поразени, останатите наши екипи излегоа како победници во дуелите со овој противник.

Во продолжение можете да ги погледнете комплетните резултати од 9.коло во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Шкупи  2:0

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  0:0

Вардар – Пелистер  0:0

Работнички – Победа  1:0

Шкендија – Брегалница  2:4

Милано – Кул 3:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Шкупи  3:2

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  0:0

Вардар – Пелистер  1:3

Работнички – Победа  1:1

Шкендија – Брегалница  0:2

Милано – Кул 0:2

Кадетска Супер лига

Шкупи – Охрид  5:1

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П  2:1

Пелистер – Вардар  0:3

Победа – Работнички  2:1

Брегалница – Шкендија  2:1

Кул – Милано  5:1

Младинска Супер лига

Шкупи – Охрид  2:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П  4:1

Пелистер – Вардар   0:1

Победа – Работнички  3:3

Брегалница – Шкендија  3:4

Кул – Милано  1:0