Резултати од одиграното 11.коло во Супер Лигата

(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК Кул ( помлади пионери)
12/05/2022
(Табели) Пласманот на нашите екипи по завршување на есенскиот дел
12/06/2022

Резултати од одиграното 11.коло во Супер Лигата

Правиме преглед на резултатите од „некомплетното“ 11 коло во Супер Лигата. Нашиот клуб одигра само два натпревари, со оглед дека оние на кадетите и младинците кои требаше да се одиграат на Цементара беа одложени.

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Академија Пандев  2:1

Шкупи – Пелистер   5:0

Македонија Ѓ.П – Победа   3:1

Вардар – Брегалница  0:1

Работнички – Кул   2:0

Шкендија – Милано  1:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Академија Пандев  4:1

Шкупи – Пелистер  1:1

Македонија Ѓ.П – Победа   2:0

Вардар – Брегалница  1:1

Работнички – Кул   4:0

Шкендија – Милано  4:1

Кадетска Супер лига

Академија Пандев – Охрид  10:1

Пелистер – Шкупи  3:1

Победа – Македонија Ѓ.П  2:3

Брегалница – Вардар  4:1

Кул – Работнички   (одложен)

Милано – Шкендија   2:1

Младинска Супер лига

Академија Пандев – Охрид  2:0

Пелистер – Шкупи  2:1

Победа – Македонија Ѓ.П  3:1

Брегалница – Вардар  0:3

Кул – Работнички   (одложен)

Милано – Шкендија   0:5