Генерацијата 2013 ќе се натпреварува на новогодишен турнир во организација на ФК Бутел

КУЛ со 4.генерации ќе настапи на турнирот организиран од ФК Мондано, распоред
12/16/2022
Полуфинале за генерација 2013 на турнирот во Бутел, три убедливи победи за избраниците на Пешевски за прво место во групата
12/24/2022

Генерацијата 2013 ќе се натпреварува на новогодишен турнир во организација на ФК Бутел

smart

Генерацијата 2013 на Кул ќе се натпреварува на уште еден новогодишен турнир, овој пат во организација на ФК Бутел.

Избраниците на Дарко Пешевски се наоѓаат во групата Б, заедно со екипите на Осогово, Форца и Смилковци. Натпреварите во групата ќе ги одиграме во сабота (24.12). Турнирот ќе го отвориме со натпревар против екипата на Мондано (18:00), потоа следува натпревар со Форца (19:20), за групната фаза да ја затвориме со дуел против екипата на Смилковци  (20:40).

Во групата А, се наоѓааат екипите на Парк, Бутел, Маџари и Брегалница.

Екипите кои ќе се пласираат на првите две места во групите, во недела (25.12) ќе играат во полуфиналето, додека победниците од полуфиналните натпревари ќе се борат за златниот медал на турнирот кој го организира ФК Бутел.