Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, КУЛ на „,мегдан“ со Вардар

Нови натпревари во Детската Лига на ФФМ, прво пролетно коло за генерациите 2014 и 2015
03/02/2023
КУЛ со пресврт на кадетскиот дуел го совлада ФК Вардар
03/04/2023

Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, КУЛ на „,мегдан“ со Вардар

Првото пролетно коло во Младинската Супер Лига е закажано за претстојниов викенд. Наш противник ќе биде екипата на Вардар.

На Цементарница, во сабота (04.03) сме домаќини со кадетите и младинците, додека во недела (05.03) со пионерските екипи ќе гостуваме на игралиштето „Јован Мандаровски“ во Пржино. Натпреварите ќе се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот.