Преглед на првото пролетно коло во младинските лиги

Пионерските екипи ги одиграа натпреварите со Вардар
03/05/2023
„Падна“ Работнички, кадетите го добија одложениот натпревар и избија на 4.место на табелата
03/08/2023

Преглед на првото пролетно коло во младинските лиги

Со натпреварите против екипата на Вардар, стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига за нашиот клуб. На четири одиграни натпревари со овој противник освоивме вкупно 4 бодови.

Во првото пролетно коло не се одиграа само двата натпревари во пионерска конкуренција, меѓу екипите на Работнички и Милано.

Помлада пионерска Супер лига

Шкендија – Охрид  5:3

Работнички – Милано (одложен)

Вардар – Кул  2:0

Македонија Ѓ.П – Брегалница  1:0

Шкупи – Победа  4:2

Академија Пандев – Пелистер  0:0

Пионерска Супер лига

Шкендија – Охрид  9:0

Работнички – Милано (одложен)

Вардар – Кул  1:1

Македонија Ѓ.П – Брегалница  2:0

Шкупи – Победа  1:0

Академија Пандев – Пелистер  0:4

Кадетска Супер лига

Охрид – Шкендија  0:1

Милано – Работнички  2:1

Кул – Вардар  4:2

Брегалница – Македонија Ѓ.П  4:0

Победа – Шкупи  2:1

Пелистер – Академија Пандев  2:2

Младинска Супер лига

Охрид – Шкендија  0:2

Милано – Работнички  1:2

Кул – Вардар  0:5

Брегалница – Македонија Ѓ.П  1:3

Победа – Шкупи  0:4

Пелистер – Академија Пандев  2:2