КУЛ против Вардар во 1/4 финалето на Купот

Екипата на Македонија Ѓ.П е следен противник на младинските екипи во Супер Лигата
03/10/2023
Наков и Голубов донесоа нова победа за кадетите, младинците минимално поразени од Македонија Ѓ.П
03/11/2023

КУЛ против Вардар во 1/4 финалето на Купот

Извлечена е ждрепката за 1/4 финалните натпревари во младинскиот Куп на Македонија. Помладите пионери и кадетите за противник го добија тимот на Вардар. На единствениот натпревар кој ќе го даде патникот во следната елиминациска рунда, помладите пионери ќе бидат домаќини, додека нашите кадети ќе играат на гостински терен.

Двојки за 1/4 финалето кај помладите пионери:

Милано – Шкупи

КУЛ – Вардар

Пелистер – Шкендија

Ренова – Брегалница

Двојки за 1/4 финалето кај кадетите

Милано – Ренова

Брегалница – Пелистер

Шкупи – Шкендија

Вардар – КУЛ

Датумите на одигрување ќе бидат дополнително објавени.