Против Шкупи, во 14.коло на младинската Супер Лига

(Фотогалерија) КУЛ – Македонија Ѓ.П, пионерски дуел
03/14/2023
Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ
03/17/2023

Против Шкупи, во 14.коло на младинската Супер Лига

Следи ново, 14.коло во Супер Лигата, во кое нашиот клуб за противник ја има екипата на Шкупи.

Најпрво во сабота (18.03) со пионерските екипи ќе гостуваме во Бутел на екипата на Шкупи. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Кадетите и младинците во недела (19.03) на Цементарница го пречекуваат истиов противник, во термините од 10:00 и 12:00 часот.