Две победи и два порази на натпреварите со А.Пандев, комплетни резултати од одиграното 15.коло

Со голот на Јовановски Никола, пионерите на КУЛ ја совладаа  екипата на А.Пандев
04/02/2023
(Фотогалерија) КУЛ – Парк ( генерација 2009)
04/03/2023

Две победи и два порази на натпреварите со А.Пандев, комплетни резултати од одиграното 15.коло

Половичен успех за нашиот клуб кој одигра натпревари со екипата на Академија Пандев, во рамките на 15.коло во Супер Лигата. До победи дојдовме на натпреварите со пионерите и кадетите, додека бевме поразени со помладите пионери и младинците. Кадетите стигнаа и до петтата последователна победа во пролетниот дел и тоа против лидерот во лигата, со кој влегуваат во директна борба за освојување на трофејот.

Во продолжение можете да ги погледнете комплетните резултати во сите четири младински лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Победа  2:1

Брегалница – Пелистер  3:2

Кул – Академија Пандев   1:3

Милано – Шкупи   3:0

Шкендија – Македонија Ѓ.П   1:5

Работнички – Вардар   2:3

Пионерска Супер лига

Охрид – Победа  0:0

Брегалница – Пелистер   3:1

Кул – Академија Пандев   1:0

Милано – Шкупи   0:3

Шкендија – Македонија Ѓ.П   0:0

Работнички – Вардар   3:0

Кадетска Супер лига

Победа – Охрид   1:0

Пелистер – Брегалница   0:2

Академија Пандев – Кул   1:2

Шкупи – Милано   3:3

Македонија Ѓ.П – Шкендија   2:3

Вардар – Работнички   0:1

Младинска Супер лига

Победа – Охрид   3:0

Пелистер – Брегалница  2:1

Академија Пандев – Кул   4:0

Шкупи – Милано   3:1

Македонија Ѓ.П – Шкендија   4:0

Вардар – Работнички   0:6