Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

(Фотогалерија) КУЛ – Парк ( генерација 2008)
04/05/2023
Христијан Рајевски „јунак“ за Кул, помладите пионери го елиминираа Вардар и се пласираа во 1/2 финалето на Купот
04/06/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд ни следат нови натпревари во Детската Лига на ФФМ.

Распоред на натпревари за сабота (08.04)

Генерација 2010

Кул – Грозданоски 1 08:30

Генерација 2011

Кул 1 – Парк 1  09:20

Кул 2- Работнички  11:00

Распоред на натпревари за недела (09.04)

Генерација 2012

Куманово – Кул 2  13:30

Генерација 2013

Кул 2 – Грозданоски 2  08:30

Кул 1 – Беса  10:10

Генерација 2014

Мондано –Кул 2   13:30

Бутел 1 – Кул 1   14:20

Генерација 2015

Кул 1 – Њу старс 1  08:30

Кул 2 – Бутел 2   09:20