Кадетите и младинците се домаќини на Пелистер, пионерските екипи гостуваат во Битола

Христијан Рајевски „јунак“ за Кул, помладите пионери го елиминираа Вардар и се пласираа во 1/2 финалето на Купот
04/06/2023
На Цементарница „падна“ и Пелистер, кадетите на Кул се нови лидери во кадетската Супер Лига
04/08/2023

Кадетите и младинците се домаќини на Пелистер, пионерските екипи гостуваат во Битола

Во рамките на 16.коло во Супер Лигата, за противник ја имаме екипата на Пелистер.

Во сабота (08.04) на Цементарница сме домаќини со кадетите и младинците на екипата на Пелистер, додека во недела со пионерските екипи ќе гостуваме во Битола на игралиштето „Павел Шатев“.

Натпреварите ќе се играат во термините од 12:00 и 14:00 часот.