Порази за пионерските екипи на гостувањето во Битола

Убедлива победа за младинците на натпревар од 16.коло против екипата на Пелистер
04/08/2023
Одиграни се натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, половичен успех во соочувањето со Пелистер
04/10/2023

Порази за пионерските екипи на гостувањето во Битола

Пионерските екипи се поразени на натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, на гостувањето кај екипата на Пелистер. Двата натпревари завршија со идентичен резултат од 3:0.

Помладите пионери загубија во Битола со резултат 3:0, а на полувреме домашниот тим имаше минимално водство од 1:0.

КУЛ: Даниел Исајловски, Михаил Крстевски, Петар Трајковски, Никола Ангеловски, Гаврил Петаноски, Фисник Љамалари (К), Бојан Митров, Газменд Љамалари, Марко Стефановски, Леон Ангелески, Димитриј Карчев.

Играа уште и Христијан Рајевски, Даниел Николовски, Лука Тасевски и Војо Стојановски.

Пионерите исто така доживеа пораз со резултат 3:0. По само 9.минути игра, Пелистер имаше предност од 2:0, која им овозможи да имаат полесен тек на натпреварот, на кој постигнаа уште еден гол во вториот дел.

КУЛ: Даниел Диковски, Александар Спасовски, Петар Трпевски (К), Матеј Стојановски, Илхан Имеров, Стефан Атанасовски, Лука Наумовски, Никола Јовановски, Дамјан Спасовски, Стојанче Камчев, Јован Михов.

Играа и Петар Лазовски, Матеј Алексов, Давид Голубов и Марко Костовски.