Одиграни се натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, половичен успех во соочувањето со Пелистер

Порази за пионерските екипи на гостувањето во Битола
04/09/2023
Познати сите четири екипи кои се пласираа во 1/2 финалето на Купот кај помладите пионери
04/10/2023

Одиграни се натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, половичен успех во соочувањето со Пелистер

Одиграно е 16.коло во Супер Лигата, во кое за противник ја имавме екипата на Пелистер. До значајна победа која ни донесе лидерско место остваривме со кадетите, додека до три бода дојдоа и младинците, на гостувањето во Битола бевме поразени со пионерските екипи.

Комплетни резултати од 16.коло во Супер лигата:

Помлада пионерска Супер лига

Вардар – Охрид Лихнидос  1:0

Македонија Ѓ.П – Работнички  0:0

Шкупи – Шкендија  2:1

Академија Пандев – Милано  2:0

Пелистер – Кул   3:0

Победа – Брегалница  2:1

Пионерска Супер лига

Вардар – Охрид Лихнидос  3:0

Македонија Ѓ.П – Работнички  1:1

Шкупи – Шкендија  2:1

Академија Пандев – Милано  4:2

Пелистер – Кул  3:0

Победа – Брегалница  1:1

Кадетска Супер лига

Охрид Лихнидос – Вардар  1:2

Работнички – Македонија Ѓ.П   5:0

Шкендија – Шкупи  2:0

Милано – Академија Пандев  2:1

Кул – Пелистер  2:0

Брегалница – Победа  2:1

Младинска Супер лига

Охрид Лихнидос – Вардар  0:2

Работнички – Македонија Ѓ.П  0:1

Шкендија – Шкупи  4:2

Милано – Академија Пандев  0:4

Кул – Пелистер  4:1

Брегалница – Победа  0:1