(Фотогалерија) КУЛ – Пелистер ( младинци )

Борјан Наков: Сон на секој играч е да го носи националниот дрес, за нас секој следен натпревар е „финале“, се надевам дека ќе станеме Шампиони на Македонија
04/12/2023
Имаме комплетни 16 одиграни кола во Супер Лигата, како изгледаат табелите
04/14/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Пелистер ( младинци )

Младинците стигнаа до убедлива победа на натпревар од 16.коло во младинската Супер Лига. На Цементарница нашите млади надежи беа подобри од екипата на Пелистер со резултат 4:1. Извештај од натпреварот е достапен на линкот ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.