Освоени 6 од максималните 12 бодови во соочувањето со Победа, преглед на одиграното 17.коло

Стојанче Камчев донесе големи три бода за пионерите
04/22/2023
(Фотогалерија) Победничко коло за помладите пионери
04/23/2023

Освоени 6 од максималните 12 бодови во соочувањето со Победа, преглед на одиграното 17.коло

Освоени 6 од максималните 12 бодови во соочувањето со екипата на Победа од Прилеп, во рамките на 17.коло во Супер Лигата. Ги добивме домашните натпревари на Цементарница, додека бевме поразени на гостувањето со кадетите и младинците.

Комплетни резултати од одиграното 17.коло во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Брегалница 3:2

Кул – Победа 2:0

Милано – Пелистер 1:1

Шкендија – Академија Пандев 5:1

Работнички – Шкупи 1:0

Вардар – Македонија Ѓ.П 0:4

Пионерска Супер лига

Охрид – Брегалница 0:7

Кул – Победа 1:0

Милано – Пелистер 1:1

Шкендија – Академија Пандев 1:1

Работнички – Шкупи 1:0

Вардар – Македонија Ѓ.П 0:4

Кадетска Супер лига

Брегалница – Охрид 3:1

Победа – Кул 3:1

Пелистер – Милано 3:1

Академија Пандев – Шкендија 1:2

Шкупи – Работнички 1:0

Македонија Ѓ.П – Вардар 3:1

Младинска Супер лига:

Брегалница – Охрид 6:0

Победа – Кул 4:2

Пелистер – Милано 4:0

Академија Пандев – Шкендија 3:3

Шкупи – Работнички 0:1

Македонија Ѓ.П – Вардар 1:0